Wywiad z trenerem Olimpii Rogerem Radlińskim

mikrofon

O przygotowaniach do rundy wiosennej, sportowych celach i pracy w Olimpii – między innymi o tym mówi szkoleniowiec Olimpii w wywiadzie udzielonym u progu drugiej rundy sezonu 2016/17.

1. Jak przebiegały przygotowania do rundy wiosennej?
 – Przygotowania do rundy wiosennej przebiegały bez większych problemów,

a zaplanowany okres przygotowawczy został zrealizowany.  Frekwencja na treningach  przy naszej skromnej kadrze była zadowalająca. W meczach sparingowych nie miałem możliwości skorzystać z wszystkich zawodników, co później przekładało się na obraz gry, przez co nie było możliwości zrealizować wszystkich założeń.

2. Jaki cel wyznaczył Pan drużynie na rundę wiosenną?

– Nie stawiałem konkretnego celu, chcę aby ta młoda drużyna nabierała doświadczenia i pewności, aby czerpała radość z każdego zdobytego punktu. Natomiast na koniec sezonu przyjdzie czas na analizę i podsumowanie.

3. Na co stać drużynę w obecnym kształcie i składzie, jaki jest potencjał tej drużyny?

 – Jak wcześniej wspomniałem jest to drużyna bardzo młoda, która może rywalizować z każdym zespołem jak równy z równym co pokazały mecze jesienne, jednak brak doświadczenia i spokoju przekładało się na wynik niektórych meczy.
  4. Jak się Panu pracuje w Olimpii?
 – Nie mam powodu aby narzekać na pracę w Olimpii, mam dobry kontakt z osobami pracującymi w klubie jak również z zawodnikami. Jeżeli chodzi o bazę sportową to mamy możliwość korzystania z siłowni klubowej, sauny, orlika oraz hali sportowej co szczególnie w okresie zimowym było bardzo pomocne w przygotowywaniu się do rundy wiosennej.
 5. W jaki sposób można przełożyć doświadczenie z boisk wyższych lig na pracę trenera w lidze okręgowej?
 – Gra na wyższym poziomie, sposób organizacji jak również praca z wieloma trenerami i fizykoterapeutami, zbieranie przez te wszystkie lata informacji i doświadczenia była dla mnie bardzo pomocna aby odnaleźć się w nowej roli.

6. Które z cech i zachowań piłkarzy na boisku ceni Pan najbardziej?

– Cechy, które powinien posiadać każdy piłkarz, to przede wszystkim  ambicja, wiara we własne umiejętności i wytrwałość. Uważam, że są to cechy, które pomagają nam przetrwać ciężkie chwile jak również stawić czoło w przypadku niepowodzenia.

7. Czy dostrzega Pan te cechy u swoich zawodników?
 – Oczywiście, że są zawodnicy w drużynie, którzy te cechy posiadają, jak również tacy, z których należy te cechy wydobyć.

8. Zobaczymy Pana na boisku w rundzie wiosennej?

– Bardzo bym chciał, lecz uraz, z którym się obecnie borykam nie pozwala mi na wznowienie treningów z pełnym obciążeniem. Robię wszystko co możliwe aby wyleczyć kontuzję i jestem pełen nadziei, że jeszcze będę mógł wystąpić w meczach wiosennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *