Nareszcie 3 punkty

herb-rywala-pagengnojnik_89

W meczu toczonym przy ciągle padającym śniegu z deszczem Olimpia pokazała charakter i wygrała w Gnojniku z Pagenem 5:2 (2:1).  Bramki dla Olimpii zdobyli: Kamiński, Kusion, Gałuszka i Kleszcz, a także zawodnik gospodarzy po trafieniu samobójczym.

Pierwszą bramkę dla Olimpii zdobył w 4 minucie spotkania Kamiński, otrzymując piłkę od Tadla i strzelając z 10 metrów. W 10 minucie bramkarz gospodarzy broni strzał Oszusta, ale wobec dobitki Kusiona jest już bezradny. Trzecią bramkę (na 3:1 w 53 minucie) zdobywa Gałuszka finalizując składną akcję trójki Oszust-Tadel-Kamiński. W 81 minucie aktywny Tadel wycofuje piłkę na 16 metr do Gałuszki, ten uderza piłkę, a ta odbijając się od obrońcy i słupka wpada do bramki. Wynik spotkania w 86 minucie ustala Kleszcz po podaniu Gałuszki.

Olimpia była w tym meczu zespołem lepszym pod względem piłkarskim i charakterologicznym, wysoko ogrywając rywala. Zaangażowanie i poświęcenie na ciężkim, grząskim boisku zaprocentowało pierwszym ligowym zwycięstwem wojniczan od 18 września. Zdobyte 3 punkty pozwoliły wyprzedzić w tabeli dzisiejszego rywala. Jeżeli aura okaże się łaskawa, to w niedzielę 20 listopada Olimpia rozegra ostatni mecz ligowy tej jesieni z Olimpią Bucze.

Olimpia: Stefński -Radliński, Kusion (42′ Kleszcz) Malisz, Lądwik, Setlak, Tadel (84′ Senderak) Kamiński, Nowak, Gałuszka,  Oszust (87′ Hawryluk)