Mecz jesieni

okocimski

Okocimski Brzesko to nie tylko obecnie druga drużyna ligowej tabeli, ale także klub z bogatą historią i największymi sportowymi sukcesami spośród wszystkich ligowych rywali. To właśnie z brzeszczanami przyjdzie zmierzyć się Olimpii w niedzielę w meczu 8. kolejki.

Początki Okocimskiego sięgają 1933 roku i wiązały się głownie z działalnością turystyczno-narciarską. Piłkarze z Brzeska swoją obecność na krajowych boiskach zaznaczyli już w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy to doszli do 1/8 rozgrywek o Puchar Polski. Ale największe sukcesy Okocimskiego to już historia najnowsza. Lata 90. to gra na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce oraz powtórzenie sukcesu w Pucharze Polski z roku 1950. Problemy organizacyjne sprawiły, że brzeszczanie w kolejnych latach musieli mozolnie odrabiać stracony czas, aby ponownie zameldować się w I lidze (drugi poziom rozgrywkowy).  Obecnie w wyniku kolejnych problemów organizacyjnych Okocimski Brzesko znalazł się w tarnowskiej lidze okręgowej.

żródło: okocimski.com

W siedmiu dotychczasowych meczach OKS jeszcze nie przegrał, gromadząc 15 punktów (4 zwycięstwa i 3 remisy). Najskuteczniejszym strzelcem Okocimskiego jest Tomasz Gałka, zdobywca 7 bramek, a trenerem zespołu Marcin Manelski.

Mecz Olimpia Wojnicz – Okocimski Brzesko – niedziela 2 października, godzina 16:00

W pozostałych meczach zmierzą się:

sobota (wszystkie mecze o 16:00):

Górnik Siedlec – Naprzód Sobolów

Strażak Mokrzyska – Olimpia Bucze

Rylovia – Olimpia Kąty

Polan Żabno – Dunajec Zakliczyn

Pagen Gnojnik – Orzeł Dębno

niedziela:

Dunajec Mikołajowice – Radłovia, godz. 15:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *